ارائه خدمات شنبه تا پنج شنبه از 8 تا 17
پامینک خوشمزه و تک

ارائه خدمات شنبه تا پنج شنبه از 8 تا 17

وقتی به تاریخچه کیک نگاه میکنیم میبینیم که اولین کیک جهان به روش مدرن درسال 1727 میلادی دریک کتاب آشپزی دستور کیکی بوده که تنها از تخم مرغ برای پف دادن به کیک استفاده شده.
پختن نان قبل از پختن کیک وجود داشته اما برای پخت نان از مخمر استفاده میشده .در آن زمان این نکته را کشف کردند که اگر تخم مرغ را به مقدار زیاد داخل کیک استفاده کننددیگه نیازی به مخمر ندارند.
در دوران رم و یونان باستان بود که پخت کیک پیشرفت کرد.در تاریخچه کیک آمده که وقتی “کریستف کلمب” آمریکارا کشف کرد به منابع بیشتر کاکائو وشکر رسیدن و همین باعث پیشرفتشان شد تا اینکه کم کم کیک تولدبه حالت امروزی درآمد.
نکته دیگری که در کیفیت کیک تاثیر زیادی داشت پیشرفت صنعت اجاقهای غذاپزی بود.
.در سال 1780که اجاقهای فردار تولید شدند باعث درست کردن کیک های سبک تر شد.
بعد از انقلاب کبیر فرانسه و نابودی طبقه اشراف در فرانسه ،دستور پخت کیک بین مردم عادی رواج پیداکرد و دیگر فقط مخصوص طبقه اشراف نبود .در قرن 18 میلادی یک کیک ساز فرانسوی به نام “واتل” با ابداع یک نوع خامه به اسم کرم “شانتی” روش جدیدی در کیک سازی به وجود آورد .بعد از 1850 بیکینگ پودر به وجود آمد که استفاده ازش باعث اسفنجی و نرم شدن بافت کیک شد.و از آن به بعد کیک های به سبک امروزی را بوجود آوردند.

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک احتیاج دارید ؟ با ما در ارتباط باشید